Szykuje się prawdziwa kooperacja Google z koncernami samochodowymi? Aplikacja Android Auto, znana jest nam jedynie z konkretnych modeli aut.

Zarządzanie swoim samochodem przy użyciu tej aplikacji, jest nie tylko bardzo proste, ale również przydatne. Kierowca w jednym miejscu ma wgląd do parametrów jazdy, takich jak zużycie paliwa. Dodatkowym atutem jest łatwiejsza obsługa nawigacji, której można było wydawać odpowiednie komendy, dzięki czemu nie trzeba przerywać jazdy w celu wprowadzenia nowych ustawień. Bez specjalnego oprogramowania znajdującego się w samochodzie, aplikacja nie miała szans na aktywowanie. Dlatego tylko nieliczne modele są skorelowane z innowatorskim projektem Google. Wśród nich znajduje się Hyundai Sonata.

Możemy spodziewać się, że coraz więcej kierowców będzie miało dostęp do wygodnej aplikacji Android Auto. W czasie konferencji I/O 2016 padła informacja o tym, że Google udostępni aplikację wszystkim producentom samochodów, którzy jedynie wykażą nią zainteresowanie. W tym celu będą musiały zintegrować swoje oprogramowania pod parametry ustawione przez koncern.

Osoby mające możliwość korzystania z aplikacji, mogą ją pobrać na stronie sklepu Google Play. Na razie można liczyć na aplikację w samochodach wyższej klasy. Jeżeli aplikacja będzie cieszyła się rosnącym zainteresowaniem, można spodziewać się, że możliwość konfigurowania jej z komputerem pokładowym samochodu będzie standardem. Pierwszymi producentami, którzy są zainteresowani współpracą z Google, są Honda orz Hyundi. Marki obiecały dostosować swoje oprogramowania, do wymogów aplikacji Android Auto.