W związku z przypadającą 1 października, IV edycją Narodowego Dnia Sportu, w całej Polsce odbędą się bezpłatne zajęcia z różnych dyscyplin sportu. Zapisy odbywają się poprzez internet.

Projekt cieszy się dużą popularnością między innymi dlatego, że jest skierowany zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem-organizatorzy zapewniają, że wzięcie udziału pomoże się określić w wyborze dyscypliny odpowiedniej dla siebie, jak i do osób, które od dłuższego czasu uprawiają sport rekreacyjnie-by dowiedziały się, na co powinny kłaść nacisk, by móc się rozwijać i osiągać jak najlepsze wyniki. Uczestnicy będą również zgłębiali tajniki tego, jak uchronić się przed kontuzjami i odżywać w odpowiedni sposób.

Opis wszystkich zajęć dostępny jest na stronie www.narodowydziensportu.pl (w zakładkach poszczególnych miast). Zapisy odbywają się poprzez stronę www.zapisynds.pl, gdzie należy wyszukać miasto i wydarzenie, kliknąć "zapisz", a po prawej stronie wypełnić formularz zapisu. Każdy uczestnik, zgodnie z regulaminem, może zapisać się na maksymalnie cztery wydarzenia. 

Narodowy dzień sportu daje nam niepowtarzalną okazję do spróbowania swoich sił w dyscyplinach, których dotychczas baliśmy się spróbować. Zachęcamy do promowania wydarzenia i aktywnego spędzenia weekendu na przekór jesiennej chandrze!