Takiego biegu jeszcze nie było. 12,5 km w malowniczej scenerii zbiornika wodnego w Poraju. Ruszyły zapisy do I Zalewu Biegaczy, jaki odbędzie się na terenie Mariny Poraj. Zachęcamy do spróbowania swych sił w nietypowym dystansie wokół Zalewu Porajskiego. Redakcja naszego portalu w biegu wystartuje!

Organizatorzy przewidzieli rywalizację w kilku dyscyplinach. 

- bieg główny na 12,5km,
- bieg dodatkowy na 5km
- oraz bieg dla dzieci na 500m.

Dodatkowo dla wielbicieli nordic walking, lub power walking rywalizacja na dystansie 12,5 kilometra! 

Ponadto zostaną rozegrane Mistrzostwa Służb Mundurowych, w których prawo startu mają wszystkie osoby noszące umundurowanie, bez względu na jego rodzaj. 

Zapisy już wystartowały. Poprzez stronę Chrono Sports można się zgłaszać aż do 12 sierpnia lub do wyczerpania limitu 400 uczestników. Jeśli lista startowa na to pozwoli, zgłoszeń będzie można także dokonywać już na miejscu w Biurze Zawodów w dniach 20-21 sierpnia.

Start i meta wszystkich konkurencji znajdować się będą na terenie Mariny Poraj (Jastrząb, ul. Wojska Polskiego 71, 42-360 Poraj). Trasa prowadzi przez malownicze rejony Zalewu Porajskiego, wśród lasów sosnowych, drogami gruntowo-piaszczystymi oraz we fragmencie asfaltową nawierzchnią. Będzie odpowiednio przygotowana i oznakowana. Nie posiada atestu PZLA. Limit czasowy wszystkich dystansów to 2h 45min.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, medale oraz puchary. A na dzieci dodatkowe atrakcje oraz bezpłatna opieka (dla dzieci przedszkolnych i szkolnych).

www.aktywnyporaj.pl