Sprawdź, jakie imprezy, koncerty i festyny organizowane są w Mielnie podczas tegorocznych wakacji. W sierpniu 2019 tego typu wydarzeń będzie bardzo dużo. Żeby żadnego z nich nie przeoczyć, wystarczy zajrzeć do kalendarz imprez 2019.

Upały jak w tropikach zachęcają do wypoczynku nad Bałtykiem W końcu po co jechać do krajów położonych nad Morzem Śródziemnym lub lecieć do jeszcze bardziej egzotycznych państw, skoro te same temperatury powietrza są w Polsce. A urlop może być równie ciekawy i udany.
Zarezerwuj domek na wczasy, pakuj się i przyjeżdżaj do Mielna lub innej z okolicznych miejscowości. Nie będziesz się tu nudził. W wakacje w gminie Mielno odbywają się liczne imprezy - festiwale, koncerty i zabawy.


Mielno słynie w sezonie wakacyjnym z imprez głównie dla młodych ludzi. Ale w tej i okolicznych miejscowościach nie będą się nudzić zarówno młodsi, jak i starsi.Mielno - kalendarz imprez 2019
W sezonie 2019 w Mielnie i okolicy odbędą się bardzo oryginalne imprezy:

 • Festyn Pieczonej Gęsi w Gąskach zaplanowany jest na sobotę 3 sierpnia. Impreza odbywa się w Gąskach, a jego uczestnicy zapewne nie opędzą się od aromatu pieczonej gęsi. Zabawa ze smakiem rozpocznie się o godz. 15.00 przy ulicach Nadbrzeżnej i Piaskowej w Gąskach.
 • Kino na Leżakach w Sarbinowie to chyba jedna z najwygodniejszych i nieprzyjemnych opcji dla kinomanów. Na seans można wybrać się w poniedziałek 12 sierpnia. Leżaki będą ustawione na boisku Szkoły Podstawowej w Sarbinowie, która znajduje się przy ul. Młyńskiej.
 • Karaoke Super Star to gminna impreza, która rozpocznie się w przedświąteczną środę 14 sierpnia. Najpierw w całym samorządzie odbędą się eliminacje do konkursu wokalnego. Następnie finaliści wezmą udział w profesjonalnych warsztatach, a potem w sobotę 17 sierpnia o godz. 18.00 zaprezentują się na deptaku w Mielnie. Jury wybierze zwycięzcę, a na zakończenie imprezy wystąpi zespół Łzy.
 • Noc Latarni Morskich w Gąskach odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Początek o godz. 21.00 przy latarni. Impreza potrwa do późnych godzin, lepiej więc następnego dnia mieć wolne.
 • Jarmark Sztuki w Mielnie tym razem zaplanowany jest na poniedziałek 19 sierpnia. W godzinach 10.00 - 20.00 na mieleńskim deptaku będzie można kupić m.in. rękodzieło i regionalne przysmaki.
 • Koncert Muzyki Łatwej, Lekkiej i Przyjemnej w Chłopach, czyli bardzo oryginalna impreza odbędzie się w środę 21 sierpnia w Karczmie U Edka przy ul. Kapitańskiej 51. Od godz. 17.00 zespół La Donna e Mobile wykona utwory z polskich przebojów filmowych.
 • Święto Wody w Mielnie, czyli zakończenie sezonu wakacyjnego. Odbędzie się już w sobotę 24 sierpnia o godz. 16.00 na parkingu przy Polo Markecie w Mielnie. Gwiazdami wieczoru będą zespół Classic i grupa Drugi Tydzień. Impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni.
 • Flądra czy Turbot, czyli Mieleńskie Święto Ryby w Mielnie - Unieściu. Mimo oficjalnego zakończenia sezonu w sobotę 31 sierpnia odbędzie się w Mielnie kolejna impreza. Początek o godz. 16.00 przy ul. Wydmowej. Warto przyjść! Bo będzie dużo atrakcji - degustacja potraw z ryb, targ rybny, pokaz szycia i naprawy sieci rybackich oraz konkurs kulinarny, który poprowadzi Mateusz Gessler. Na finał wystąpi zespół Specyficzni.

Mielno - festiwal baniek mydlanych i holi
Nie tylko dzieci lubią bańki mydlane. Również dorośli uwielbiają puszczać te kolorowe i delikatne kule. Młodsi i starsi będą mieli okazję do zabawy w puszczanie baniek mydlanych oraz obrzucania się proszkiem holi podczas imprez, które w sierpniu odbędą się w Mielnie i okolicach. Sprawdźcie kalendarz imprez!

Festiwale banie mydlanych i holi:
 • 7 sierpnia - Festiwal Holi w Chłopach, godz. 14.00 - 20.00, plaża przy przystani rybackiej,
 • 7 sierpnia - Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest w Mielnie - Unieściu, godz. 15.00 - 20.00, boisko przy ul. Rybackiej,
 • 13 sierpnia - Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest w Mielnie, godz. 15.00 - 20.00, plac rekreacyjny pomiędzy ul. Żeromskiego i Kochanowskiego,
 • 14 sierpnia - Festiwal Holi w Sarbinowie, godz. 14.00 - 20.00, boisko szkoły w Sarbinowie przy ul. Młyńskiej,
 • 17 sierpnia - Festiwal Holi w Łazach, godz. 14.00 - 20.00, plaża w Łazach.


W sierpniu 2019 w Mielnie i okolicy odbędą się festiwale baniek mydlanych i holi.

Mielno na poważnie, czyli koncert organowy
W okolicach Mielna odbędą się w sierpniu dwa Mieleńskie Wieczory Organowe, które będą częścią 53. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Mieszkańcy i turyści będą mogli posłuchać koncertów przy kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie.
Pierwszy koncert organowy zaplanowany jest na wtorek 6 sierpnia. Wówczas zagra na organach Henryk Gwardak. Tego dnia wystąpi też zespół wokalny Art'n'Voices.
Kolejny koncert odbędzie się dokładnie tydzień później, czyli we wtorek 13 sierpnia. Tym razem na organach zagra Ireneusz Wyrwa, a wystąpi chór Sofia, który do Sarbinowa przyjedzia z Kijowa na Ukrainie.

Kalendarz imprez 2019 jest opracowany na podstawie informacji z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego w Mielnie, czyli mielno.pl.